Офіційний сайт Теребовлянської міської ради

Категорії

Сайти відділів та установ

Теребовля з висоти пташиного польоту

Оголошення

 

 

Зараз на сайті

На сайті 79 гостей та відсутні користувачі

Організація навчально-виховного процесу в дошкільних навчальних закладах міста здійснюється відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» і спрямована на реалізацію основних завдань дошкільного навчального закладу. 

Зміст навчально-виховного процесу в дошкільному-навчальному закладі визначається Базовим компонентом дошкільної освіти і реалізується відповідно до програм розвитку, навчання, виховання дітей «Впевнений старт» для дошкільників старшої групи та програма «Дитина», що рекомендовані Міністерством освіти і науки України. Діяльність дошкільних навчальних закладів регламентується планом роботи на рік, що схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується його керівником і погоджується  з відповідним органом управління освітою.

Дошкільні навчальні заклади «Ромашка», «Сонечко», «Теремок» є комунальною власністю міської ради, яка здійснює фінансування ДНЗ,  їх матеріально-технічне забезпечення.

Згідно річного плану роботи дошкільні навчальні заклади працюють за індивідуальними пріоритетними напрямками:

- фізкультурно-оздоровчий, метою якого є формування мотиваційної установки на здоровий та активний спосіб життя батьків та дітей в дошкільному закладі Кінцевим результатом має бути сформованість у дітей та батьків свідомого ставлення до власного здоров’я, потреби у щоденних фізкультурних вправах, заняттях спортом. (ДНЗ «Ромашка»);

- мовленнєвий розвиток дошкільнят, метою якого є створення необхідних умов відповідно до сучасних вимог, інноваційних технологій, методик, виховання і навчання для розвитку образного мовлення, самостійної мовної творчості дошкільників та комунікативних здібностей (ДНЗ «Сонечко»);

- збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дітей, активізація пізнавальної діяльності дошкільників в процесі ознайомлення з природою, розвиток трудового виховання, формування творчості, активності, ініціативності (ДНЗ «Теремок»).

Протягом 2013-2014 навчальних років дошкільні заклади міста (15 різновікових груп) відвідувало 427 вихованців.

-         ДНЗ «Ромашка» - 185 вихованців (6 груп);

-         ДНЗ «Сонечко» - 162 вихованці (6 груп);

-         ДНЗ «Теремок» - 80 вихованців (3 групи).

З метою підвищення професійної кваліфікації педагогічні працівники дошкільних навчальних закладів систематично проводять курсову перепідготовку та атестацію, приймають участь у районних семінарах та методичних об’єднаннях:

-         Склад педагогічного колективу ДНЗ «Ромашка» - 17 педагогів. Спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії – 2 особи, першої кваліфікаційної категорії – 1 особа, другої кваліфікаційної категорії – 6 осіб, спеціалісти – 11 осіб. Атестаційна комісія ДНЗ призначається наказом керівника на початку навчального року. Протягом 2013-14 н.р. вихователі Чаплюк М.І. та Козак О.М. пройшли навчання на курсах підвищення рівня фахової кваліфікації при ТОКІППО. Вихователь Ваньо О.В. стала переможцем районного туру та учасником обласного туру І Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Вихователь року - 2013»;

-         Склад педагогічного колективу ДНЗ «Сонечко» - 17 педагогів. Спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії – 2 особи, першої кваліфікаційної категорії – 2 особа, другої кваліфікаційної категорії – 1 осіб, спеціалісти – 12осіб;

-         Склад педагогічного колективу ДНЗ «Теремок» - 6 педагогів. Впродовж 2013 року був проатестований 1 педагог із встановленням 10-го тарифного розряду.

Основною формою організованої навчальної діяльності дітей дошкільного віку залишаються заняття з різних розділів програми. Завідувачі дошкільних закладів під час складання розкладу занять враховують їх відповідність програмовому змісту, а також навантаження на дитину (психічне, фізичне, емоційне). Упродовж усього дня організовуються різні види ігор з урахуванням віку дітей, їхніх ігрових інтересів, місця гри в режимі дня, місця проведення, змісту попередніх і наступних форм роботи. Переорієнтація  навчально-виховного  процесу в  сучасному дошкільному навчальному закладі на розвиток дитячої особистості надає особливої ваги таким формам організації життєдіяльності дошкільника як його самостійна діяльність та індивідуальна робота з ним.

Гуртки (студії, секції) є додатковою організаційною формою освітнього процесу. У дошкільних навчальних закладах міста функціонують:

-         ДНЗ «Ромашка» - гурткова робота з образотворчої діяльності та хореографії;

-         ДНЗ «Сонечко» - гурткова робота з краєзнавства та англійської мови;

-         ДНЗ «Теремок» - гурткова робота з англійської мови та хореографії.

В рамках естетичного, морально-етичного, фізичного виховання дошкільнят,реалізація якого відбувається на основі широкої інтеграції педагогічного процесу та різних форм роботи з дітьми, у дошкільних навчальних закладах протягом 2013-14 н.р. були проведені наступні заходи:

-         ДНЗ «Ромашка»: «Україно - ненько, ти моє серденько»(до Дня Незалежності України); серія осінніх свят в усіх вікових групах «Осінь-казка кличе нас», «Пригоди білочки»; тематичні розваги з ОБЖД «Про вогонь багато знаємо, з сірниками ми не граємо»; Свято Миколая; Цикл Новорічних та Різдвяних свят; спортивне свято «Пригоди сніговичка»; тематичний ранок «Поклін наш доземний тобі, батьку наш Тарасе» (до 200-річчя з Дня народження Т.Шевченка).

-         ДНЗ «Сонечко»: свято осені «Осінь щедра, осінь мила» по усіх вікових групах; родинне свято «Моя велика українська родина» для вихованців старшої групи; Свято Миколая у старшій групі, Новорічні та Різдвяні свята у всіх вікових групах, спортивне дозвілля «Сильні, спортивні, сміливі», спортивні змагання по всіх вікових групах, «Випускний бал» для вихованців старшої групи; виставка дитячих робіт «Малюємо небезпеку», театралізоване розігрування казки «Пригоди кози на дорозі».

-         ДНЗ «Теремок»: цикл осінніх свят у всіх вікових групах, Новорічні та Різдвяні свята, екологічний проект «Знай, люби, бережи»; виставки дитячих робіт «Барви осені», «Діти планета Земля», фізкультурні розваги для усіх вікових груп, «Свято випускного вечора» для вихованців старшої групи.

Протягом 2013-14 н.р. дошкільні заклади міста взяли участь у районному конкурсі театралізованої діяльності серед дошкільнят та у районному конкурсі на кращий стан фізичного виховання у дошкільних закладах. Серед них є переможці та призери конкурсу.

У 2014 році депутатами Молодіжної міської ради були проведені відкриті заняття для дітей старших вікових груп дошкільних закладі міста на тему «Дорожня абетка нашого міста».

На базі ДНЗ згідно річних планів проводились відкриті засідання методичних об’єднань вихователів. Так на базі міського садочку «Ромашка», старшої групи «Лілея» у 2013 році відбулось засідання методоб'єднання вихователів старших груп району на тему «Формування знань з питання безпеки у дітей дошкільного віку». А на базі ДНЗ «Сонечко» проведено районний семінар вихователів старших  груп по  темі «Вплив театру  на розвиток дошкільнят», також у цьму дитячому садку протягом навчального року було проведено цілу низку відкритих занять та колективних переглядів, підготовлено три консультації для вихователів-початківців, семінар-практикум «Плануємо правильно» та майстер-клас «Виготовлення персонажів для настільного театру». Ще одне засідання вихователів району відбулось на базі ДНЗ «Теремок».

Колективи дошкільних закладів своїм основним завданням мають співпрацю із батьками вихованців та школами міста. Педагоги постійно інформують батьків про стан виховної роботи з дітьми, їх розвиток та стан здоров’я. У ДНЗ «Ромашка» протягом навчального року були проведені батьківські збори з питань готовності дітей до школи разом із вчителями початкових класів, а також проведено День відкритих дверей для батьків старших груп.  У ДНЗ «Сонечко» протягом 2013-14 н.р. були проведені загальні батьківські збори на тему «Не залишай дитину без нагляду» та групові батьківські збори на яких батькам були надані необхідні методичні консультації щодо співпраці з дитячим садком.

Відповідальність за організацію та забезпечення належного змісту навчально-виховного процесу покладається на керівника і кожного члена трудового колективу дошкільного навчального закладу в межах їхніх посадових обов'язків. Методичні служби всіх рівнів надають дієву допомогу на місцях, використовуючи різноманітні форми методичної роботи з педагогічними кадрами.

Міста-побратими

Актуально

Партнери