Офіційний сайт Теребовлянської міської ради

Категорії

Сайти відділів та установ

Теребовля з висоти пташиного польоту

Оголошення

 

 

Зараз на сайті

На сайті 86 гостей та відсутні користувачі

Досвід децентралізації у сусідній Польщі переймали депутати Молодіжної ради

5-10 жовтня 2015 року офіційна делегація з міста Теребовлі у складі депутатів Молодіжної міської ради, заступника міського голови Людмили Колісник та директора Тернопільського Обласного Відділення Міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО Віталія Семенюка відвідали місто-побратим Любомиж (Республіка Польща). «Сьогодні Україна зробила ряд серйозних кроків на шляху розвитку і вдосконалення системи місцевого самоврядування. Проте децентралізація – реформа,яка потребує багато часу та практичної наглядності, саме тому досвід європейських держав, особливо Польщі, країни, у якої з нами не лише спільний кордон, але й спільна історія, для нас є цінним і корисним », - каже міський голова Сергій Поперечний, - «тим паче, що у березні цього року між нашим містом та польським Любомижем підписано двосторонню угоду, яка й передбачає молодіжні обміни для налагодження співпраці у сфері культури, спору та розвитку молодіжного самоврядування у малих містах».
 

Таким чином, на запрошення бургомістра міста і гміни Любомиж Вєслава Зіолковського та з клопотання професора школи в Любомижі Богуслава Хшана, депутати Молодіжної міської ради вирушили 5 жовтня у тижневу подорож до польського міста. Завдання, з яким їхали депутати ММР у Любомиж – обмінятись з учнями місцевої школи досвідом організації своєї діяльності у сфері культури, спорту та соціальної активності. Для цього упродовж чотирьох днів для молодіжних депутатів та учнів школи Любомижа було організовано двогодинні спілкування з елементами практичної співпраці у кожній із запропонованих сфер: теребовлянці практикувались у розмовній польській мові, проводили спільні тренування з волейболу, репетирували музичні номери для підсумкової конференції, а під час спільних обідів робили групові фото на згадку. Також під час візитування у польському місті молодіжні депутати мали офіційну зустріч з бургомістром Любомижа В. Зіолковським. Під час зустрічі депутати з бургомістром поспілкувались на тему уже проведеної реформи децентралізації у Польщі (В. Зіолковський розповів про труднощі з якими зустрілись поляки на шляху адміністративної реформи та реформи місцевого самоврядування, а також підкреслив плюси таких змін для нашої країни) та майбутнього приїзду польської молоді у м. Теребовлю на святкування Новорічних та Різдвяних свят, а також обговорили засади утворення молодіжної україно-польської організації «Самі свої», завданням якої буде пошук родичів, друзів, знайомих поляків, які у 1947 році були переселені з Теребовлянщини на землі сучасного воєвудства Дольне Сльонське. 

Під час перебування Молодіжної ради у Любомижі для депутатів було організовано цікаве та насичене екскурсіями дозвілля. Теребовлянці познайомились з місцевими архітектурними пам’ятками та музеями Любомижа і Єлєної Гури (найбільше їм запам’ятався музей комедійного фільму «Самі свої», де вони мали змогу переглянути уривки однойменної стрічки про двох переселенців із сусідньої Боричівки, яких доля занесла у далекий Любомиж в 50-х роках ХХ століття ); відвідали омріяну Прагу (Чеська Республіка), а на Карловому мості виконали кілька українських народних пісень для перехожих, усі зібрані кошти за своє «пісенне мистецтво» перерахували на лікування Насті Крупик; побували у м.Ковари, де розташований один із кращих парків мініатюр польських архітектурних памяток; а також відмітились у Німеччині (м. Гьорлітз). 
 
Результатом кількаденного перебування у місті Любомиж та тісної співпраці з польською молоддю стала спільна конференція під час якої українська та польська сторона презентували свої досягнення у культурній діяльності, спорті, організації дозвілля та соціальній роботі за останніх три роки. Кульмінацією зустрічі того дня стали музичні виступи сольних виконавців школи Любомижа та депутатів Молодіжної ради. 
 
«Повертаючись додому ми уже плануємо майбутню зустріч із польською молоддю у нашій рідній Теребовлі», - ділиться враженнями Молодіжний міський голова Назар Турковський, - «і висловлюємо велику вдячність міському голові Сергію Івановичу Поперечному за цю поїздку, адже для декого із нас – це був перший візит закордон, а спілкування з європейською молоддю надихнуло нас на нові проекти тепер уже міжнародного рівня».

Міста-побратими

Актуально

Партнери