Дні сіл у Теребовлянській громаді

Цьогорічне літо відзначилося для нашої громади цілим рядом розмаїтих сільських свят. Вагому частку серед цих заходів займають Дні села. Зокрема 13 серпня свята сіл відбулися у Острівці, Зеленчі, Кровинці.

В Острівці своїм співом радували гостей місцеві хористи, староста села вітала усіх присутніх та дарувала подарунки, висловлювала подяку меценатам, маленькі танцюристи радували запальними таночками. З піснею завітали на свято солісти теребовлянського Центру КіД.
Відбувся також футбольний матч, а команда КВК “Острівецькі гралі” додала Дню села специфічну нотку гумору.  Також під час свята провели флеш-моб з дітками на тему “Діти України за мир”, після чого запалили сердечко миру і загадали свої потаємні бажання. Завершували сільську забаву запальні танці, а дітей розважали веселі фіксіки. Всіх учасників пригощали солодощами та піцою.

За програмою свята - Дня села Зеленче відбулися: молитва біля фігурки Матінки Божої; святковий концерт від працівників Центру КіД с.Підгайчики; музичні вітання від Ігора Бойчука, Надії Демиди, Діани Бернат; конкурси: “Український дух” (з повітряними кульками) та переспів українських народних пісень; для пригощання гостей свята господині із села приготували український борщ з пампушками.
Додала гарного настрою гостям гумористична сценка “Зустрілися дві кумасі”.
Подяку учасники та організатори висловлюють спонсору свята директору ПАП “Колос-2” Никерую Степану Степановичу.

У Кровинці День села приурочили видатним людям, вихідцям із Кровинки. Це козацький звитяжець Станіслав Морозенко, та син Українського народу, патріот рідної землі усіма відомий дереворіз Остап Пасіка: різьбяр- філософ, різьбяр –публіцист, різьбяр –поет-художник, що змушує дерево співати гіркою і ніжною мелодією нашого народу. Понад ста робіт переданих Теребовлянському музею. Кровінчани та гості села мали можливість переглянути декілька робіт Остапа Пасіки у приміщенні клубу.Також доповнювала свято виставка картин місцевого художника Михайла Яремка.

Свято почалося з відкриття літньої сцени, яку збудували на передодні свята та благословіння від священика. Учасники художньої самодіяльності розпочали свято театралізованим дійством «Внесення короваю, прапора, колосків на добробут, вербу і калину». Хореографічний ансамбль клубу виконав танці «Благословенна Богом земля», «Лише у нас на Україні», «Годі браття сумувати».

З привітальним словом та пісенним дарунком на День села завітали гості з Центру культури і дозвілля м. Теребовля. Учасники любительського обєднання ­– Козацькому роду нема переводу – виконали пісню «Встань козацька слава», а козаки показали фрагмент танцю «Гопак». Також в цей день вручали подяки хлопцям-воїнам з АТО, спонсорам та спортсменам за досягнення високих результатів у спорті, проводилися різні ігри, забави та конкурси.

Визначили найсильнішого жителя села. Ним став Володимир Шопський, який підніс гирю вагою 32кг. 20 разів.
Вітали найстаршу жительку села та наймолодшого, який народився на ці свята.
Пригощали людей борщем, пампушками та кашею.
Закінчилося святкування запальними танцями.