Офіційний сайт Теребовлянської міської ради

Категорії

Сайти відділів та установ

Теребовля з висоти пташиного польоту

Оголошення

 

 

Зараз на сайті

На сайті 58 гостей та відсутні користувачі

Звіт Теребовлянського міського голови за період роботи з 9 грудня 2015 року до 7 грудня 2016 року

Ті місцеві громади у яких давня та успішна історія розвитку місцевого самоврядування, зокрема дієвого магдебурзького права, сьогодні краще дають собі раду. Наше місто ще з 1389 року працює в традиції самоврядного міста: планує, розподіляє, втілює, будує, корегує та звітує. Вносити ясність в реалізацію тих чи інших ідей та мати відповідальність за готовий результат – головна та відмінна риса міського самоврядування від діяльності інших виконавчих органів влади, оскільки саме воно найближче знаходиться до споживача даних послуг, користувача реформ – населення міста та, тепер, громади в цілому. 
29 липня 2015 року територіальна громада міста Теребовлі об’єдналась із територіальними громадами ще 25 населених пунктів, відповідальність за подальший розвиток яких взяла на себе новообрана рада депутатів сьомого скликання у кількості 34 особи, яка запрацювала ще 9 грудня 2015 року  та виконавчий комітет у складі 50 осіб, робота яких спрямована на вирішення основних напрямків: виконання міського бюджету, забезпечення належного функціонування  закладів освіти, культури, спорту, забезпечення роботи галузей житлово-комунального господарства у сфері надання якісних послуг населенню міста та громади, покращення благоустрою населених пунктів ОТГ. 
 
З утворенням об’єднаної громади: розширенням території, збільшенням кількості населення, - функції та завдання до виконання міською радою зросли втричі. Для повноцінної роботи, швидкого реагування та виконання  у повному об’ємі робіт було збільшено кількісно та якісно апарат міської ради, а також утворено нові структурні підрозділи у соціальній сфері і сфері спорту та фізичної культури. Так до складу апарату міської ради на сьогоднішній день входить  12 відділів, серед яких: відділ діловодства та контролю, архітектури та містобудування, бухгалтерського обліку і звітності та господарського забезпечення, відділ з гуманітарних питань, фінансовий відділ, відділ освіти, відділ культури, юридичний відділ, відділ земельних ресурсів, надзвичайних ситуацій, охорони праці та оборонно-мобілізаційної роботи, відділ кадрів та відділ з надання адміністративних послуг. До виконавчих підрозділів сіл Теребовлянської громади належить 20 старост, які обрані на місцевих виборах 17 липня поточного року. Також одним із перших рішень ради було утворити самостійні структурні підрозділи міської ради: Територіальний центр соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг) та Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Рішенням ради від 26 грудня 2015 року було затверджено Статути цих структурних одиниць.
 
Протягом 11 місяців 2016 року до Теребовлянської міської ради та її виконавчого комітету надійшло 1729 звернень, 1309 з яких – електронною поштою, 420 розглянуто на особистому прийомі.За тематико та частотою звернень, що надійшли, перше місце займають питання врегулювання земельних відносин (47% від загальної кількості), 42% складають звернення соціального, освітнього, культурного характеру, та 10% - питання будівництва. З початку 2016 року до міської ради поступило 57 колективних звернень. По усіх зверненнях, які  надійшли до виконавчого комітету за поточний рік вжито відповідних заходів, надано вичерпні відповіді та роз’яснення. 
 
Свою роботу Теребовлянська міська рада у січні поточного року розпочала із розробки та затвердження Плану соціально-економічного розвитку на 2016 рік, у якому визначено основні пріоритети розвитку Теребовлянської міської ОТГ на поточний рік, механізми реалізації завдань плану соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади та очікувані результати. Затверджений план став першим кроком до розробки Стратегії розвитку Теребовлянської громади, над якою протягом року працювали члени виконавчого комітету міської ради спільно з канадсько-польською компанією «Фундація Менеджерських Ініціатив», яка стане перепусткою до участі нашої громади у фінансових проектах Європейського Союзу та дасть можливість здійснювати планування та реформування усіх сфер життєдіяльності громади з конкретною перспективою. Презентація Стратегії та затвердження радою громади відбудеться у кінці грудня поточного року.
 
ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ ЗА 2016 РІК
 
Бюджет Теребовлянської ОТГ за 11 місяців 2016 року поповнився на 114 949,52 тис.грн., в тому числі: 
Загальний фонд 111 167,62 тис.грн..
- Власні надходження – 41 520,78тис.грн.
- Офіційні трансферти з державного та місцевого бюджету – 69646,84 тис. грн.
- Спеціальний фонд 3 781,9 тис.грн.
Найбільша частка належить податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати у (розмірі 185132,65тис.грн., частка у структурі власних доходів- 44,58%)
Одним з головних потужних складових доходів міського бюджету є податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати.
За рахунок акцизного податку місцеві бюджети поповнилися на 57 682,56 тис.грн.
Галузь Обсяг,тис.грн.
Соціальнийзахист 6209,94
Освіта 45577,38
Медицина 16656,2
Управління 6467,26
ЖКГ 5364,62
Культура 9065,93
Фізична культура і спорт 2196,93
Іншівиди 6739,83
Всього 98278,09
 
За 2016 рік  з міського бюджету витрачено коштів на:
Допомоги, пільги -260,00 тис.грн.
Проведення капітальних ремонтів на загальну суму: 14 495,4 тис.грн (планується з врахуванням оплати робіт за грудень) станом на 30.11.2016 року профінансовано 5 298,4,тис.грн.
Продовжується фінансування програм : профінансовано на загальну суму 1 115,6 тис.грн.
Серед найбільших: 
- Програма оздоровлення дітей – профінансовано 226,44 тис.грн;
- Комплексна програма розвитку гуманітарної сфери на території Теребовлянської міської ради на 2016 рік – профінансовано 84,78 тис.грн.
- Програма розвитку  фізичної культури та спорту на 2016 рік на території Теребовлянської міської ради (Теребовлянська територіальна об'єднана громада) – 662,67 тис.грн.
Середня заробітна плата працівників бюджетної сфери за 2016 рік зросла на 19,47%.
Цього року до міського бюджету надійшла також і депутатська субвенція від народного депутата України Люшняка Миколи Володимировича в розмірі 2200000,00 млн. грн. Ці кошти були витрачені на капітальні видатки закладів соціальної сфери, зокрема:
- 280 000,00 тис. грн. на заклади культури (придбання музичної апаратури, комплектів звукопідсилювальної апаратури, радіо мікрофонів для діяльності Центрів культури і дозвілля);
- 115 000,00 тис. грн.  на територіальний центр надання соціальних послуг (зокрема масажери, тренажери та меблі для відділення денного перебування, а також побутова техніка для стаціонарного відділення );
- 65,00 тис. грн. на ЦФЗН «Спорт для всіх» (придбання тренажерів);
- 1 340 000,00  млн. грн. на відділ освіти (реконструкція котельні Теребовлянської ЗОШ №1, придбання твердопаливних та газових котлів).
 
ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ
 
У зв’язку з реформою децентралізації, протягом року Теребовлянська громада заручилась підтримкою урядових, всеукраїнських та міжнародних неурядових організацій для налагодження спільної діяльності задля залучення додаткових коштів та фінансування проектів громади, спільного орієнтування та пошуків шляхів розв’язання тих проблем, що постали перед новоутвореними громадами у зв’язку із загальнодержавною реформою.
Так в процесі втілення реформи децентралізації  Теребовлянська ОТГ від часу свого утворення активно співпрацює з Офісом Реформ у Тернопільській області та, за його посередництва,  з польсько-канадською компанією ФІМ (FIM), про яку  уже згадували в темі розробки Стратегії розвитку нашої громади та яка є найактивнішим організаторів навчань та практикумів з  менеджменту для керівників ОТГ. Активним партнером серед урядових організацій виступає Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства, за сприяння якого сьогодні в Теребовлянській ОТГ втілено десять проектів, Міністерство соціальної політики України, з ініціативи та сприяння якого на базі власне Теребовлянської ОТГ у червні 2016 року відбулись трьохсторонні зустрічі та засідання робочої групи щодо подальшого реформування соціальної сфери в рамках реформи з децентралізації,  а також Тернопільська обласна рада, яка  стала ініціатором участі нашої громади у першому міжнародному інвестиційному форумі «Тернопільщина Invest-2016», де ми мали змогу презентувати найактуальніші інвестиційні пропозиції Теребовлянської громади.
Восени Теребовлянська громада взяла участь у конкурсному відборі нової міжнародної американської програми «Децентралізація – шлях до кращих результатів та ефективності» або «ДОБРЕ»; не будучи відібраними у першому турі, виконавчий комітет міської ради готує усі документи для участі у наступному, який відбудеться в лютому 2017 року , та участь у якому  дасть можливість громаді отримати фінансування на реалізацію довгострокових проектів.
Тісною на сьогоднішній день залишається співпраця нашої громади із представництвом спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Теребовлянському районі, спільними зусиллям із яким сьогодні втілюється у життя 2 проекти та на майбутнє планується спільна робота на зміцнення матеріально-технічної бази товариств співвласників багатоквартирних будинків і, зокрема, на проведення заходів з тепломодернізації будинків та енергоефективності.
З їх же ініціативи у жовтні поточного року відбулась виїзна міжнародна конференція «Спроможні громади – основа розвитку регіонів» на базі щойно відкритого у селі Ласківці Центру культури і дозвілля, де вперше відбулась презентація його роботи. Із новою реформаторською ідеєю у сфері культури Теребовлянську громаду запросили до участі у стратегічній сесії від ОБСЄ, яка відбулась 16 листопада у Києві. Теребовлянська ОТГ була єдиною громадою західного регіону, яка ділилась своїми здобутками за рік реформи.
 
В рамках подальшого налагодження міжнародних партнерських відносин сьогодні Теребовля продовжує співпрацю із Міжнародним центром впровадження програм ЮНЕСКО, за посередництва якого Теребовля ще у березні 2015 року отримала свого першого партнера, місто-побратима Любомиж, а у серпні поточного року налагодила зв’язки із асоціацією спортивно-культурних обмінів «Лорен» для пошуку партнера серед малих міст Франції. 24 серпня цього року між Теребовлянською громадою та польською гміною Конопніца було підписано двосторонню угоду про міжнародне співробітництво, так Теребовля отримала ще одного іноземного побратима для втілення спільних ідей у сфері культурної, освітньої, туристичної, молодіжної співпраці.
Станом на сьогоднішній день наше місто разом із своїм польським партнером - гміною Конопціна бере участь у конкурсному відборі проектів в рамках транскордонної співпраці «Польща-Білорусія-Україна». Метою участі – є отримання коштів від Європейського Союзу на відновлення та реконструкцію історичних пам’яток, зокрема Підгорянського монастиря отців Василіан.
 
РОЗВИТОК МІСЬКОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ ТА РОБОТИ ПО БЛАГОУСТРОЮ НА ТЕРИТОРІЇ ТЕРЕБОВЛЯНСЬКОЇ ОТГ ЗА 2016 РІК
 
Протягом 2016 року комунальне підприємство «Теребовля» Теребовлянської міської ради працювало відповідно до затвердженої програми «Розвиток житлово-комунального господарства та інфраструктури міста на 2016 рік», на виконання заходів якої в переважній більшості використовувались кошти міського бюджету. 
Для забезпечення безперебійного та безаварійного функціонування доріг комунальної власності міської громади протягом літа-осені поточного року виконано:
- Ямкові ремонти з використанням струменево-інєкційної холодної технології закладення вибоїн на дорогах у с. Залав’є та с. Мшанець, а також у м. Теребовля зокрема по вулицях Шевченка, Мазепи, Січових Стрільців, 22 січня, Паращука, площа Шевченка, Лошнівська, Юлії Миколаєнко, Зазамче;
- Поточні  ремонти доріг з асфальтним покриттям у місті Теребовля по вулицях Мазепи, Вербова, Застіноцька та Навроцького. Загальна вартість робіт з поточного ремонту доріг становить 1304,600 тис.грн.
- Ремонт доріг по селах для яких використано близько 300 тонн щебеню різної фракції та 5000 тонн доломіту.
- Капітальні ремонти доріг по вул. Миколаєнко та вул. Грушевського, фінансування яких відбувається коштами проектів від Міністерства регіонального розвитку.
- Поточний ремонт дороги обласного значення Кровинка - Лошнів на загальну суму співфінансування 390,00 тис. грн.
- Поточний ремонт тротуарів із заміною плит та бордюрів по вул. Січових Стрільців (біля центральної районної лікарні, ЗОШ №2, ЗОШ №1, навпроти площі Шевченка) загальною протяжністю близько 800м., по вул. Шевченка (навпроти ТВУК), по вул. Парковій. Загальна кошторисна вартість цих робіт склала 1 034177,00 млн.грн.
Для виконання робіт по капітальному ремонту житлового фонду та утримання систем водопостачання та водовідведення було заплановано і на  сьогоднішній день виконано наступні роботи:
- Капітальний ремонт житлового будинку з влаштування шатрового даху по вул.. Січових Стрільців, 59 на загальну кошторисну вартість робіт 270,516 тис. грн;
- Капітальний ремонт доріг на прибудинкових територіях на суму 24,962 тис.грн.
- Проведено чистку каналізації по вул.. Січових Стрільців, Мазепи, 22 січня, Паращука.
 
За 11 місяців 2016 року КП «Теребовля» використано 3 087461,26 грн. на роботи пов’язані з благоустроєм, а саме: на обслуговування та поточний ремонт вуличного освітлення, утримання доріг громади, зокрема посипання доріг та тротуарів у зимовий період, видалення аварійних дерев, санітарна обрізка гілок, прибирання та вивіз сміття із міського кладовища, монтаж та встановлення сцени для проведення святкових заходів у населених пунктах громади, ремонт та фарбування в’їзних знаків сіл та міста Теребовлі, ремонтні та відновлювальні роботи по утриманню меморіалів, пам’ятників, пам’ятних знаків, облаштування площадки для функціонування ремісничого містечка «Над Гнізною».
Для налагодження ефективнішої роботи по благоустрою сільських населених пунктів громади штат працівників комунального підприємства поповнився працівниками з благоустрою. Для організації їх роботи КП «Теребовля» закупило протягом року робочий інвентар: сокири, штикові та совкові лопати, мітли, мотокоси; а також будівельні матеріали: фарби, кісточки, розчинники, вапно,  також саджанці рослин  на загальну вартість – 79,999 тис. грн.
Активно, протягом року комунальне підприємство проводило роботу з ліквідації стихійних сміттєзвалищ. Спільними зусиллями з населенням громади, за підтримки та участі сільських старост, цьогоріч ліквідовано 26 сміттєзвалищ по Теребовлянській громаді та одночасно встановлено нові ящики для сміття на загальну суму 13,230 тис. грн.
Також в рамках робіт з благоустрою КП «Теребовля» було встановлено нову світлофорну сигналізацію, обладнану таймером, на центральному перехресті вулиць міста загальною вартістю 352,964 тис. грн.; закуплено та встановлено чотири нові автобусні зупинки по вулицях Шевченка, Князя Василька та Січових Стрільців, а також облаштовано 9 дитячих ігрових та спортивних майданчиків у м. Теребовля, селах Могильниця, Гумниська, Зеленче, Залав'є, Сущин, Деренівка на суму 104,267 тис. грн.
Для відпочинку та проведення дозвілля мешканців нашого міста, за рахунок коштів міського бюджету було проведено капітальний  ремонт площі Шевченка із заміною кам’яних плит на бруківку, із встановленням декоративного фонтану із малазійського мармуру, нових декоративних, зручних лавок, оформленням газонів та клумб.  Загальна кошторисна вартість усіх робіт 94024,00 тис.грн.
Також протягом року, відповідно до поданих проектів на Міністерство регіонального розвитку, відбулись конкурсні торги на закупівлю техніки для комунального підприємства. В липні цього року було придбано трактор МТЗ-82 (сума – 435 000,00 грн.). На даний час завершуються тендерні процедури по закупівлі ескаватора JSB 4CX2-х, тракторних причепів 2-ПТС4 та комбінованої машини для посипання доріг на базі МАЗ 5553. Дані процедури будуть завершені до 20 грудня поточного року.
Одним із пріоритетних напрямків містобудівної діяльності у Теребовлі є оновлення фасадів, ремонт покрівель будівель історичної спадщини, які на сьогоднішній день є пам’ятками архітектури місцевого значення. Так згідно проектів, які фінансуються з міського бюджету, сьогодні завершуються роботи з капітального ремонту даху та опорядження фасадів будівлі міської ратуші на загальну суму фінансування 548,610 тис. грн. та за рахунок коштів проекту від Міністерства регіонального будівництва – капітальний ремонт будівлі дитячої юнацько-спортивної школи на суму 760520,00 грн. ( колишнього спортивного залу товариства «Сокіл», пам’ятка архітектури 1904 року.)
 
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ. УПРАВЛІННЯ ЗМЕЛЬНИМ ФОНДОМ
 
З метою підвищення ефективності використання комунальної власності постійно проводиться моніторинг законодавчої бази та відстежуються шляхи збільшення надходжень до міського бюджету. Значну частину становлять постійні доходи від передачі в оренду комунального майна. З метою контролю за цільовим використанням та своєчасною сплатою орендної плати ведеться реєстр договорів оренди комунального майна.
З метою збільшення надходжень в бюджет громади постійно ведеться претензійна робота з юридичними та фізичними особами з метою укладання додаткових угод до діючих договорів оренди землі по переходу на нову грошову оцінку. За увесь період 2016 року у зв’язку з переходом права власності на нерухоме майно укладено 22 договори оренди земельних ділянок та стільки ж короткострокових договорів.
У вересні поточного року ТОВ «Українське земельне агентство» м. Тернопіль було проведено торги у формі аукціону на якому було продано право оренди земельної ділянки комунальної власності площею 0,36 га на суму 40,356 тис. грн. терміном на 5 років, що розташована у населеному пункті с.Кровинка.
Протягом 2016 року проводилась робота з орендарями щодо продажу земельних ділянок під об’єктами нерухомого майна на конкурентних засадах. За результатами такої роботи було продано 2 земельних ділянки на суму 34,630 тис. грн. в межах населеного пункту міста Теребовлі та за межами населеного пункту продано 1 земельну ділянку загальною вартістю 180,00 тис. грн.
Також у цьому році було підготовлено та направлено листи громадянам, керівникам підприємств та організацій щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, які перебувають у їх користуванні. Також здійснені заходи щодо проведення державної реєстрації прав на 22 земельні ділянки комунальної власності.
На виконання доручення щодо забезпечення конституційних прав військовослужбовців, а також осіб інших силових структур, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України, на безоплатне отримання земельних ділянок із земель запасу державної (комунальної) власності. Так на підставі рішення міської ради від 4 серпня 2016 року № 726 «Про затвердження детального плану території мікрорайону перша черга забудови земельної для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибні ділянки) м. Теребовлі» планується близько 200 ділянок для оформлення права власності на землю для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд учасникам АТО
 
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
 
Соціальне обслуговування громадян, яким державою законодавчо гарантовано право на соціальний захист та підтримку у Теребовлянській громаді здійснюється через Територіальний центр надання соціальних послуг Теребовлянської міської ради.
Територіальним центром надання соціальних послуг протягом 11 місяців 2016 року обслуговано 3457 осіб. Сьогодні у територіальному центрі функціонує 4 відділення: відділення соціальної допомоги вдома, яким на сьогоднішній день обслуговується 1500 осіб з числа людей похилого віку та інвалідів; відділення організації надання грошової або натуральної допомоги, послугами якого протягом року скористалося 915 осіб; відділення денного перебування, в якому на обслуговуванні знаходиться 1015 осіб  та відділення стаціонарного догляду або тимчасового проживання, яке розташоване у с. Підгайчики і де сьогодні проживає 27 осіб.
У територіальному центрі щоденно працює їдальня «Гуманітар», у якій безкоштовно щодня харчується в середньому 30-35 одиноких громадян похилого віку.
З перших днів надання соціальних послуг територіального центру в межах об’єднаної Теребовлянської громади центр почав будувати плани щодо створення нових відділень або ж розширення функціональності діючих, зокрема змінами до статуту цієї установи передбачені послуги з хоспісного догляду, правового юридичного консультування, соціальної профілактики і навіть роботи реабілітаційного відділення для дітей інвалідів.
Для зміцнення матеріально-технічної бази та покращення умов надання соціальних послуг територіальним центром у поточному році було проведено наступні роботи:
- Поточний ремонт кухонного блоку у їдальні «Гуманітар» відділення денного перебування та придбання нових кухонних меблів і побутової техніки (холодильник, електричні м’ясорубки, овочерізки, морозильна камера) на загальну суму 25951,00 грн.
- Поточний ремонт кухонного блоку у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання в с. Підгайчики та придбання повного комплекту кухонних меблів із нержавіючої сталі. Загальна сума витрат – 75838,00 грн. Також для надання послуг даним відділенням було закуплено сушки для одягу на суму 5900,00 грн.
- Станом на сьогоднішній день проводиться поточний ремонт орендованого приміщення у відділенні районної статистики, де з
1 січня наступного року функціонуватиме відділення денного перебування. Заплановано створити комфортне середовище для перебування одиноких, літніх людей, проведення масажних процедур, ароматерапії, фітотерапії, тематичних вечорів тощо. Згідно кошторису робіт вартість поточного ремонту становить – 156,352 тис. грн. Даний проект реалізується за рахунок спів фінансування з бюджету Тернопільської обласної ради (50/50).
- Також цього року територіальним центром для усіх працівників відділення соціальної допомоги вдома вперше придбано спецодяг – робочі халати на суму 7 875,00 тис. грн. Та в планах на наступний рік – щоквартальне оновлення спецзасобів для працівників даного відділення.
Також в рамках здійснення соціальної підтримки найбільш незахищених верств населення: ветеранів війни, чорнобильців, учасників бойових дій в зоні АТО та членів їх сімей, Теребовлянською міською радою було прийнято рішення  «Про затвердження Програми «Ветеран» на 2016 рік» від 25 лютого 2016 року №128 відповідно до якої щомісячну грошову допомогу отримують ветерани ОУН-УПА, реабілітовані, сім’ї загиблих в Афганістані та в антитерористичній операції на сході України. Також одноразові грошові допомоги протягом року отримали вище перераховані соціальні категорії, а також усі учасники ліквідації катастрофи на Чорнобильській АЕС та бійці АТО, які проживають на території Теребовлянської громади. Загальна сума соціальних виплат та допомог відповідно до Програми становить 173900,00 тис. грн.
У порівнянні з минулими роками, цьогоріч до виконавчого комітету міської ради надійшло втричі більше заяв від жителів громади з проханням надати матеріально-грошову допомогу на лікування, поховання та у зв’язку із складними життєвими обставинами. Загальна сума грошових допомог за 11 місяців 2016 року становить 149850,00 грн.
Для забезпечення організації діяльності управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, яке обслуговує і населення Теребовлянської громади, 4 серпня 2016 року рішенням сесії міської ради було затверджено однойменну програму із загальною сумою витрат на період 2016-2017 років на суму 50 тис. грн.
 
ОСВІТА
 
У 2016 році мережа навчальних закладів Теребовлянської ОТГ виглядає наступним чином: функціонує 15 дошкільних навчальних заклади (3 з яких - міські) із загальною кількістю вихованців 740 дітей; 24 загальноосвітніх навчальних заклади із загальною кількістю учнів 2512 учнів; три позашкільних навчальних заклади, на базі яких функціонує 56 гуртків на яких зайнято 1469 учнів. 
З 1 вересня цього року Теребовлянську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №3 з поглибленим вивченням іноземних мов було реорганізовано у Теребовлянську спеціалізовану школу-ліцей.  А за останній місяць ведуться активні перемовини із дирекцією Львівського державного університету безпеки життєдіяльності про можливе відкриття спеціалізованого класу цивільної безпеки на базі школи-ліцею.
З початку року міська рада велику увагу приділяє забезпеченню повноцінного та збалансованого харчування вихованців ДНЗ та учнів початкових класів і усіх пільгових категорій ЗОШ громади. Так рішеннями виконавчого комітету з 1 березня поточного року було затверджено вартість харчування, зокрема у ясельних групах міських ДНЗ – з розрахунку 18,00 грн. в день на одну дитину, у ясельних групах сільських садочків – 13,00 грн. на дитину. 
У загальноосвітніх навчальних закладах вартість обіду на одну дитину становить 9,00 грн. (в порівнянні у 2015-16 н. р. вартість обіду становила 5,40 грн.).
У 2016 році в дошкільних закладах та загальноосвітніх навчальних закладах громади проведено належну роботу з їх підготовки до нового навчального року:
- поточні ремонти внутрішніх приміщень (загальна вартість придбаних будівельних матеріалів на суму 639907,68 грн.); зокрема поточний ремонт кухонного блоку Теребовлянського ДНЗ «Ромашка» кошторисна вартість робіт разом із придбанням комплекту кухонних меблів – 151 272 тис.грн.
- Оновлення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів: електричні плити з духовим кафом (8 шт. на загальну суму 145540,00 грн.), пральні машинки (5 шт. на суму 49750,00 грн.), кухонні витяжки (2 шт. на суму 30000,00грн. ), холодильники (7 шт. 58660,00); дитячі ігрові стінки (2 набори на суму 19985), меблі кухонні та для ігрових кімнат на суму 100740,00 грн., твердопаливні котли (4 шт. на суму 198340,00 грн.)
- Оновлення матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів Теребовлянської ОТГ:  меблі та оргтехніку для Семенівської школи-сад (8300,00 грн.); шкільні меблі для Кровинківської ЗОШ н суму 21444,00 грн., набір меблів для кабінету фізики Теребовлянської ЗОШ №2 (загальна сума 86750,00 грн.).
- Покращено матеріально-технічну базу позашкільних навчальних закладів, зокрема придбано українські концертні костюми для Центру позашкільної роботи дітей та юнацтва, а також спортивний інвентар для Дитячої юнацько-спортивної школи на загальну суму 33600,00 грн.
Щодо проведених капітальних ремонтів у закладах освіти, то станом на сьогоднішній день завершено реконструкцію котельні Теребовлянської ЗОШ №1 з переведенням її на твердопаливні котли. Загалом на реконструкцію витрачено 1 156172,40 грн. Також закуплено твердопаливні котли для Острівецької ЗОШ та для НВК с. Залав'є на загальну суму 157 390,00 грн., та газові котли для Гумниської ЗОШ та Долинського ДНЗ на суму 40 950,00 грн.
Також у цьому році розпочато капітальний ремонт приміщення Центру позашкільної роботи дітей та юнацтва. Загальна вартість проекту 1 010588,00 грн. 
Відповідно до процедури відкритих торгів відділом освіти закуплено шкільний автобус марки Еталон на умовах спів фінансування (70х30) на загальну суму 1 633 500,00 грн. для перевезення учнів Теребовлянської спеціалізованої школи ліцей. Також уже підписано договір на поставку ще одного шкільного автобуса, закупленого теж за процедурою відкритих торгів на умові спів фінансування на загальну суму 1 600 000,00 грн., який обслуговуватиме Теребовлянську ЗОШ №1.
 
 
КУЛЬТУРА ТА МИСТЕЦТВО
 
Уже із січня 2016 року було розпочато реформування сфери культури. У травні поточного року було  утворено юридичний відділ міської ради – відділ культури, а також затверджено нову мережу закладів культури Теребовлянської ОТГ, зокрема утворено та затверджено положення Центрів культури і дозвілля у м. Теребовля, с. Ласківці, с. Лошнів, с. Довге, с. Підгайчики, Централізованої системи публічно-шкільних бібліотек, Теребовлянської школи мистецтв та Теребовлянського історико-краєзнавчого музею. Відповідно до нового законодавства було обрано керівників даних структур на конкурсній основі та затверджено їх плани роботи. 
На сьогоднішній день уже два місяці повноцінно функціонує Центр КіД у с. Ласківці (капітальний ремонт у якому здійснено за місцеві кошти, вартість кошторисних робіт становить 348862,00 грн.) та до кінця року готуються до відкриття Центри  КіД у с. Лошнів та Довге.  Загалом на проведення капітальних ремонтів двох вище зазначених закладів культури було витрачено: 886027,00 грн. (за кошти державної субвенції від Міністерства регіонального розвитку). Для роботи Центрів КіД у м. Теребовлі та у сільських населених пунктах було придбано комп’ютерну техніку та принтери  на загальну суму 237090,00 грн., меблі на суму 109400,00 грн., відео проектори та мультимедійні дошки загальною вартістю 32828,00 грн., звукопідсилювальну апаратуру (на суму 198409,00 грн.)
Протягом осені цього року проведено капітальні ремонти із заміни внутрішніх електромереж та встановлення електричного опалення у Теребовлянській школі мистецтв, а також роботи із встановлення газового опалення у Теребовлянському історико-краєзнавчому музеї (сума витрат 165 747,09 грн.)
Незважаючи на довготривалий процес реформування бібліотечної сфери у Теребовлянській громаді станом на сьогоднішній день Теребовлянська міська публічно-шкільна бібліотека уже проводить обслуговування своїх читачів, а також налагоджує роботу своїх філіалів по сільських населених пунктах громади. На перших порах для початку роботи міської бібліотеки придбано набір меблів та стільці, а також два набори комп’ютерної оргтехніки. Відповідно до прийнятої у цьому році «Програми поповнення бібліотечних фондів» на Централізовану систему публічно-шкільних бібліотек закуплено художньої літератури на загальну суму 28400,00 грн.
Відділом культури спільно із відділом з гуманітарних питань за поточний рік було організовано та проведено цілий ряд державних, традиційно-релігійних, культурно-масових, спортивно-розважальних та просвітницьких заходів. Найяскравішими з них були: ІІІ регіональний фестиваль «Різдвяна феєрія»;  дитяча музична вистава «Квітковий бал»; вулична акція з нагоди Дня Матері у м. Теребовля та великий святковий концерт з цієї ж нагоди у с. Могильниця; традиційне молодіжне свято з нагоди Дня молоді у Теребовлі та с. Лошнів, а також серія розважальних, спортивних, мистецьких заходів, присвячених Дню міста та Храмовому празнику Івана Христителя;  урочистий та святковий концерт з нагоди 25 річчя Незалежності України, який завершився українською танцювальною забавою; великий марш захисників та урочистий концерт до свята Покрови, а також дводенне символічно-тематичне дійство до традиційного у нашому місті Дня Патріота. Станом на сьогодні відділ культури готується до ряду заходів на Новорічно-різдвяну тематику.
 
ТУРИЗМ ТА МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА
 
Із січня 2016 року у відділ з гуманітарних питань було прийнято спеціаліста з питань туризму та розроблено план роботи з питань розвитку туризму та охорони культурної спадщини у населених пунктах Теребовлянської ОТГ. Відповідно до плану заходів відділом з гуманітарних питань було проведено ряд заходів:
- розроблено та випущено 1000 інформаційно-туритстичних карт міста Теребовлі (сувенірно-кишеньковий варіант) на загальну суму 3000,00 грн.;
- виготовлено та встановлено інформаційний стенд «Карта міста» навпроти будівлі міської ратуші з нагоди святкування Дня міста;
- проведено перший історично-туристичний велоквест з нагоди Дня міста під назвою «Місто на педалях»;
- організовано перші туристичні змагання між школами Теребовлянської громади, присвячені Міжнародному дню туризму;
- Підготовлено до друку та випущено 500 інформаційно-туристичних довідників «ТеребовляStareNoveмісто» на загальну суму 22 000 грн.;
- Взято участь у Всеукраїнському проекті «Сім чудес України: малі міста та містечка» за результатами якого наше місто стало переможцем. Навесні 2017 року буде відзнято документально-історичний фільм про Теребовлю, який транслюватиметься по перших телеканалах нашої країни.
Наразі відділом ведеться підготовка програми по паспортизації об’єктів архітектурної спадщини.Також одним із провідних завдань відділу з гуманітарних питань є розвиток молодіжної політики у Теребовлянській громаді, зокрема координація роботи Теребовлянської Молодіжної міської ради. У вересні цього року до складу ради були проведені чергові вибори по загальноосвітніх навчальних закладах міста Теребовлі, а також Острівецької, Лошнівської та Ласковецької ЗОШ, за результатами яких до оновленого складу молодіжної ради увійшло 28 депутатів та 11 волонтерів. На першій сесії було розроблено та затверджено «Стратегічний план роботи на 2016-2017 роки» відповідно до якого і здійснює свою роботу консультативно-дорадчий орган місцевого самоврядування. За 2016 рік депутатами ММР було втілено у життя 11 різноманітних проектів: культурно-розважального, туристичного, екологічного та благодійного характеру. Наразі ведеться робота щодо налагодження співпраці теребовлянської молоді із молоддю міст Любомижа та Конопніци (Польща) для подальшого втілення у життя ідеї – відкриття україно-польського молодіжного центру у вище перерахованих містах.
 
ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ
 
З часу утворення Теребовлянської ОТГ відбулись позитивні зміни у сфері фізичної культури і спорту. Прийнята Програма розвитку фізичної культури і спорту на 2016 рік (рішення сесії міської ради від 25 лютого 2016 року №129), головною метою якої є створення умов для залучення широких верств населення до масового спорту, популяризації здорового способу життя, максимальна реалізація здібностей обдарованої молоді, покращення матеріально-технічної бази.
Матеріально-спортивна база Теребовлянської громади налічує: 1 стадіон (на 1500 глядацьких місць), 9 спортивних залів, 26 спортивних площинних споруд, 13 футбольних полів, 12 майданчиків із тренажерним обладнанням, 5 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять. 
В Теребовлянській громаді діє одна дитяча юнацько-спортивна школа та Центр фізичного здоров населення «Спорт для всіх», зареєстрована одна спортивна федерація та дві громадських організації фізкультурно-спортивного спрямування.
На потреби розвитку фізичної культури і спорту виділено у 2016 році 2 197800,00 грн., з яких 685000,00 грн. на виконання Програми та 867400,00 грн. на реконструкцію спортивних споруд.
У 2016 році було проведено реконструкцію міського стадіону «Колос», побудовано 2 спортивних майданчики із синтетичним покриттям для гри у волейбол, міні-футбол та великий теніс (загальна сума витрат складає 867350,00 грн.); встановлено водяний полив футбольного поля стадіону «Колос»; проведено ремонт центральної трибуни та заміну пластикових крісел (сума витрат 88550,00 грн.); проведено ремонт спортивного залу міського стадіону «Колос» (замінено вікна, двері, виготовлено наочну агітацію – 83450,00 грн.); проведено ремонт роздягалень для дітей загальною вартістю 23289 грн.
 Протягом 2016 року проведено 78 спортивних заходів в яких взяло участь понад 23000 учасників:
- З жовтня 2016 року по травень 2017 року в Теребовлянській громаді розпочато першу спартакіаду Теребовлянської ОТГ серед школярів;
- Проведено змагання з футболу, волейболу серед дівчат та серед юнаків; переможці змагань захищатимуть Теребовлянську ОТГ в обласних змаганнях.
- В поточному році команда Теребовлянської ОТГ взяла участь в Чемпіонаті України з волейболу серед професійних команд Першої ліги.
- Під час літніх канікул, відповідно до Програми, було оздоровлено 90 учнів –вихованців спортивних секцій ДЮСШ у оздоровчому таборі «Промінь» с. Долина.
- Окрім волейболу спортсмени Теребовлянської громади приймали участь в обласних та Міжнародних турнірах з вільної боротьби, пауерліфтингу, прийняли участь у фінальних Всеукраїнських змаганнях з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч».
Протягом 2016 року було проведено турнір з міні-футболу, розіграш кубка району серед чоловічих команд, спартакіаду серед сільських старост, міжобласні змагання «Козацькі забави», спортивні заходи до Дня Молоді, Дня міста, Дня фізичної культури і спорту та до Дня Незалежності України.
У 2016 році Теребовлянська громада відзначилась значними спортивними досягненнями на Всеукраїнському рівні, так  учні ДЮСШ приймаючи участь в Чемпіонаті України з волейболу «Дитяча ліга» серед юнаків 1999 р. н та молодших, завоювали перше місце і стали чемпіонами України. Також у листопаді цього року був розпочатий перший тур Чемпіонату України з волейболу «Перша ліга», у якому взяла участь і команда із Теребовлі та завершила тур з найбільшою кількістю очок.
Ще однією гордістю нашої громади є футбольна команда «Нива», яка цього річ знову порадувала усіх своїх фанів, та теребовлянців своїм третім поспіль здобутим золотом обласної футбольної першості. 
 
Поточний рік виявився надзвичайно насиченим, різноманітним та водночас складним, що стосується роботи  та втілення усіх проектів по Теребовлянській громаді. Та маємо надію, що ці результати роботи будуть належно оцінені громадою та спонукатимуть кожного зокрема до співпраці з Теребовлянською міською радою у наступному 2017 році.
 

Міста-побратими

Актуально

Партнери