В Теребовлі відбулась перша міжнародна молодіжна конференція "Події в Україні 2013-2016 років очима європейської молоді"

Ця конференція зібрала разом молодь із Теребовлі, в обличчі депутатів Молодіжної міської ради, та старшокласників із нашого міста-побратима Любомижа за круглим столом у затишному залі Теребовлянської спеціалізованої школи-ліцею. Депутати ММР підготували по групах (3-6 учасників) інтерактивні виступи на тему, що стосувалася певного етапу або конкретної події останніх років, а саме: студентського Майдану 2013 р., розгонів та боїв на Майдані, окупації Криму, оборони Донецького аеропорту, війни на сході, що триває по цей день. Учасники з Польщі, в свою чергу, виступили із власним баченням останніх подій в Україні.

Попри те, що для нас, українців, це дуже болючі теми, актуальність їх досі незаперечна. Вкотре пригадуючи, зачіпаючи та обговорючи непрості питання становлення української державності у 21 столітті, молодь передавала через презентації, аплікаційні форми, книги зі спогадами очевидців, тощо, своє бачення подій, котрі відбулися. Приємно відзначити, що вболівають за нас та підтримують друзі із сусідньої Польщі. Під час конференції вони висловили думку, що нам на рівні громад необхідно консолідуватися та підтримувати зв'язки. Не загострювати проблемних питань минувшини, кривавої для обох народів, а протистояти сучасній агресії, що йде зі сходу.

Про велику необхідність спілкування між молоддю із західної та східної України наголошував історик, громадський діяч, учасник АТО та один із керівників ВГО "Сокіл" Богдан Бутковський. Адже також і через відсутність раніше постійного діалогу між заходом і сходом, враховуючи етнічні та ментальні відмінності цих частин держави, на його думку, ми тепер пожинаємо гіркі плоди війни, котру активно підтримує Росія.

Ще один експерт, запрошений на конференцію для підбиття підсумків, Олег Вітвіцький, зауважив, що за останні три роки в Україні відбулась така висока концентрація подій, що її б вистачило не на один том історичних, політичних та іншого роду досліджень. А епіцентр зовнішніх чинників, що призвели до цих подій, знаходиться, без сумніву - на північному сході (у Кремлі).

Щиро дякуємо усім учасникам та запрошеним гостям за участь у даному заході, а дирекції СШЛ - за створені добрі умови для проведення конференції на найвищому рівні.

Більше фото в альбомі: "Події в Україні 2013-2016 років очима європейської молоді"