Зустріч-обговорення майбутнього бібліотек у Теребовлянській громаді

29 серпня у Теребовлі відбулася зустріч-обговорення майбутнього українських бібліотек. Організатори: благодійний фонд «Бібліотечна країна» за сприяння Теребовлянської міської ради. Захід відбувся в рамках реалізації компоненту «Трансформація бібліотек в сучасні центри розвитку громад» за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні в рамках національного проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні».

Учасники – працівники бібліотечної сфери у громаді, читачі, представники місцевого самоврядування та громадські активісти працювали над проблемними запитаннями у даній сфері, розділяли їх на такі, що можна вирішити самостійно і такі, які потребують втручання влади, шукали відповіді та варіанти вирішення, малювали свої проекти «ідеальної» бібліотеки та планували перші можливі реальні кроки до їх втілення. Організатори також подарували бібліотекам громади цікаві сучасні книги, які можна було виграти для свого закладу, відповідаючи на запитання інтелектуального конкурсу.

До підсумкового обговорення зустрічі долучився міський голова Сергій Поперечний, який зауважив, що: «Фінансова підтримка місцевих бібліотек залежить насамперед від наповнення бюджету громади, над яким працюють економісти міської ради. Та немалу роль в цьому плані відіграє також ініціатива працівників, якщо вони мають конкретне бачення позитивних змін і можуть запропонувати щось і від себе».

«Іноді бібліотеку можна презентувати заходами, які не потребують коштів – зауважує також модератор заходу, соціальний психолог, член IAF Тамара Сухенко, - наприклад – зняти штори, щоб вікна із книгами слугували для перехожих «вітриною».

Організація нових цікавих заходів, вуличних книжкових акцій поза межами бібліотеки, залучення спонсорів та меценатів, участь в онлайн-проектах, зміна інтер’єру за допомогою яскравих елементів, плакатів і навіть зміна іміджу самого бібліотекаря – все це та багато іншого обговорювалося під час зустрічі. Сподіваємось, кожен із учасників зробив для себе корисні висновки, зацікавився новими ідеями та отримав додаткове натхнення до праці та популяризації книгочитання у нашій громаді.

Додатково. Місцевим самоврядуванням уже втілено на рівні Теребовлянської громади реформу бібліотечної системи за рахунок об’єднання публічних та шкільних бібліотек, поповнено фонди новою цікавою літературою, а також створено відкриті простори для культурно-просвітницької комунікації у Центрах культури і дозвілля, елементами яких також є бібліотеки. Трансформація культурної сфери в Україні продовжується, до неї можуть долучатися не лише представники органів виконавчої влади різного рівня, а й усі без винятку працівники культури, користувачі послуг, волонтери, просто активні люди, які хочуть покращити майбутнє і готові зробити для цього свій, хоча б невеликий, внесок.

Більше фото із зустрічі тут: Обговорення майбутнього бібліотек_ФБ