Офіційний сайт Теребовлянської міської ради

Категорії

Сайти відділів та установ

Теребовля з висоти пташиного польоту

Оголошення

 

 

Зараз на сайті

На сайті 54 гостей та відсутні користувачі

На благо громади, її жителів

Теребовлянський міський голова Сергій Поперечний коментує пропозиції та запитання від жителів громади, зібрані під час інтеграційної зустрічі-пікніку у Молодіжному парку 8 жовтня, що відбувся в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). 

Зробити чергові групи у дитсадку під час літнього періоду
 
Літо – пора ремонтних робіт та відпусток у дошкільних навчальних закладах, адже кожен
працюючий колектив має право на відпочинок. Оскільки наповненість груп в садочках у літній період невисока, оптимальним виходом із ситуації є почергове закриття закладів з можливістю довантаження груп дітьми з інших садочків.
 
Відкрити секції для велогонщиків, проводити велоперегони
 
Донедавна подібних ініціатив від жителів не надходило. Та близько місяця тому до міської ради звернулися активісти, які займаються велоспортом, будують власноруч трампліни для катання на велосипедах. Зараз ми спільно з ними розробляємо проект спеціального майданчика, який планується облаштувати у Молодіжному парку і на якому зможуть кататися як діти, так і дорослі. Можливо ми навіть залучимо усіх бажаючих до його облаштування. Щоб це була спільна праця на благо громади.
 
Проводити фестивалі та ярмарки, Збільшити кількість святкових заходів
 
У Теребовлі з 2013 року на Василія відбувається щорічний фестиваль «Різдвяна феєрія». Також кожного літа ми відзначаємо у форматі кількаденного фестивалю Дні міста (у липні, на Купала), відмічаємо цікавими заходами День молоді, День Незалежності та інші вагомі свята. Молодіжна міська рада уже кілька років поспіль ініціює та організовує наприкінці листопада День патріота. Більшість цих та деякі інші заходи відбуваються із ярмарками, тож ми завжди готові посприяти ініціативі мешканців щодо нових цікавих подій та масових заходів. Більше заходів для сімей, дітей та молоді (свято осені, сніговика, тощо) Частково подібні заходи оргшанізовуються по закладах освіти, у мистецькій школі. Три роки поспіль проводиться сімейна вулична акція на День матері, щороку костюмовані заходи відбуваються на Миколая («Хатинка Миколая», кінний екіпаж на вулицях міста) – цьогоріч Молодіжна міська рада планує на 19 грудня тематичні вуличні забави на площі біля міської ратуші.
 
Проводити заходи для молоді (не тільки у літній період)
 
Пропозиції молоді ми завжди стараємося підтримувати. Зокрема саме Молодіжна міська рада стала ініціатором запровадження у громаді першого місцевого свята – Дня Патріота, яке відбувається щороку в останню неділю листопада. Якщо є цікаві ініціативи – будь ласка, приходьте, діліться ідеями, допомагайте молодіжній раді зробити наше місто та громаду привабливою для молодих людей і не тільки.
 
Обладнати територію біля річки (в районі старого млина) під зону відпочинку з місцем для пікніків та пляжем, придбати млин та зробити там готель
 
Облаштування цієї території не першочерговий, але можливий захід. Млин наразі є приватною власністю. Питання його придбання і можливості переобладнання потребує додаткового вивчення.
 
Створити дитяче кафе з майданчиком
 
Створення кафе та інших закладів громадського харчування є приватною ініціативою. В даному випадку міська рада може дати дозвіл підприємцю на таку справу, але не може сама його створювати. Зі свого боку можу запевнити, що якщо хтось захоче створити цікавий дитячий заклад у місті – ми будемо сприяти цьому.
 
Доремонтувати дороги, покращити стан доріг в громаді (3 пропозиції)
 
Щороку міською радою втілюється два-три ґрунтовні (капітальні) проекти з ремонту доріг, а також – поточні (часткові) та ямкові ремонти в межах наявних коштів. Минулого року проводився капітальний ремонт вулиць Грушевського та Миколаєнко, поточні ремонти дорожнього покриття у Садиках і Садах, ямкові ремонти та підсипання щебенем по місту та по селах громади. Цьогоріч буде зроблено капітальний ремонт частини вулиці Паращука, Лошнівської та під’їзд до Підгірянського монастиря.
 
Завершити асфальтні роботи на вулиці Маковського
 
На сезон дорожніх робіт у 2018-му плануємо продовжувати часткові ремонти вулиць. В якому обсязі – покаже новий бюджетний рік та фінанси, які зможемо акумулювати. Однак крім Маковського є ще багато інших вулиць, що потребують ремонту. Тому до вирішення питання залучатимемо як депутатів міської ради, так і громадськість міста.
 
В приміщенні колишньої ялинкової фабрики відкрити підприємство і тим самим
збільшити кількість робочих місць
 
На жаль приміщення колишньої ялинкової, як і земля, на якій воно розташоване, не є комунальною власністю міста. Це майно акціонерного товариства, з боргами та поруйнованими за останні роки спорудами. Зараз товариство перебуває на стадії розпорядження майном, не порушено ліквідаційної процедури, щоб можна було майно продати на аукціоні. Відповідно і міська рада не має змоги викупити ані землю, ані споруди на ній.
 
Збільшити патрулювання вулиць міста міліцією
 
Це швидше питання до керівництва Теребовлянського відділу поліції ГУНП. Поліція є національною структурою, яка підпорядковується Міністерству внутрішніх справ України та має свою окрему ділянку роботи. Міська рада співпрацює з місцевим відділенням, але не може диктувати свої вимоги щодо розпорядку роботи.
 
Збудувати готельний комплекс
 
Ще до початку реформ у країні Теребовлянська міська рада почала розробляти свої ініціативи щодо розвитку туризму у нашому місті. Ми зацікавлені у наявності готелю, адже часто стикаємося з тим, що в Теребовлю приїжджають організовані групи – на екскурсії, спортивні змагання, ділові зустрічі, - і немає де людей поселити. Тому питання активно обговорюється, але ми шукаємо приміщення, яке можна було б переобладнати, щоб не витрачати великі кошти з міського бюджету на будівництво.
 
Провести роботу щодо зменшення черг в поліклініці та інших установах
 
Зменшення черг можливе за рахунок попереднього запису, зокрема через електронні ресурси (інтернет, термінали з талонами, тощо). Перші кроки в цьому напрямку зараз роблять деякі обласні центри по Україні. Тим часом люди літнього віку, пенсіонери, не завжди можуть скористатися цими сайтами і терміналами самостійно, адже звикли займати чергу під кабінетом. Потрібні додаткові навчання. Якщо з медичною реформою запрацює система електронної реєстрації пацієнтів, ми готові на базі комунальних установ із комп’ютерним обладнанням проводити безкоштовні навчання для усіх, хто не володіє комп’ютером та хотів би навчитися користуватися онлайн-записом. Не стояти у черзі, а прийти на конкретну годину до потрібного спеціаліста.
 
Створити в місті благодійну організацію, яка б приймала чи шукала речі: одяг, взуття та
інше, непотрібні одним людям, але такі, що стануть в нагоді менш забезпеченим верствам
 
Благодійна організація чи фонд – це окрема від влади організація, яку може створити кожен, маючи хоча б двох-трьох однодумців та бажання займатися благодійністю. Міська рада не створює громадських об’єднань, це мусить бути позаурядова структура. В той же час у нас є комунальна установа - Територіальний центр надання соціальних послуг, яка приймає та розподіляє допомогу для літніх людей, надає послуги інвалідам. З ними можна співпрацювати. З дітьми та неблагополучними сім’ями працює Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді при районній адміністрації. Вони також можуть отримувати та надавати гуманітарну допомогу. Окремі акції та заходи по благодійності періодично організовує Молодіжна міська рада.
 
Зробити безоплатні обіди для дітей 1-4 класів гімназії (зараз вони платять 10 грн.)
 
Теребовлянський навчально-виховний комплекс є закладом обласного підпорядкування.
Управління та фінансування цього НВК здійснює Тернопільська обласна рада.
 
Відновити будинки культури по селах
 
Реформа культури у нашій громаді розпочалася з часткового відновлення чотирьох сільських клубів – сьогодні Центри культури і дозвілля у Підгайчиках, Довгому, Лошнові та Ласківцях. Ці центри об’єднують довкола себе сусідні села та, заразом, і їх клуби. На відновлення усього цього майна, збудованого ще за союзу, не вистачило б бюджету Тернополя, мабуть. Не те що Теребовлі. Та ми вже маємо готові чотири майданчики для культурно-дозвіллєвої діяльності з ремонтами, мультемидійним та комп’ютерним обладнанням, бібліотеками. Плануємо ремонт Теребовлянського Центру культури і дозвілля (раніше – БК), Мшанецького клубу та інші поточні ремонти по закладах культури. Головне – щоб держава не все скидала на нас, а також фінансувала відновлення майна, яке не ремонтувалося багато років до цього.
 
Зробити освітлення вулиць по селах, Покращити (збільшити) освітлення міста (2
пропозиції)
 
Питання освітлення зараз дуже гостре, як для Теребовлі, так і для сіл. Зі зростанням цін на
електроенергію Комунальне підприємство «Теребовля» не може забезпечити довготривале освітлення центру міста. Потроху встановлюємо економне світлодіодне обладнання, щоб не витрачати щомісяця сотню тисяч на світло. Тому масово освітлювати вулиці ближчим часом не плануємо. Адже це не єдина проблема, є багато інших витрат, зокрема і зарплати, які треба платити комунальникам, техпрацівникам освіти, дошкільникам та багатьом іншим кадровим працівникам, щоб не виїхали закордон ті, хто потрібен тут, на місцях.
 
Побудувати спортивні майданчики
 
Цьогоріч по селах ми спільними силами із спонсорами та місцевими жителями відновили два стадіони зі спортивними спорудами: у Долині та Підгайчиках. На міському стадіоні функціонують два нові майданчики для волейболу та міні-футболу зі штучним покриттям.
Зрозуміло, що спортивні споруди потрібні в кожному селі, тому працюватимемо над тим, щоб збільшити їх кількість. Сподіваємось на підтримку та допомогу місцевих жителів, які можуть долучитися до спільної роботи.
 
Створити міський маршрут транспорту (2 пропозиції)
 
Дане питання вирішиться уже протягом місяця. З наступного тижня оголошуємо конкурс на визначення перевізника і до зими повинен запрацювати маршрут «Орлятко-Сади».
 
Організувати дозвілля для людей віком за 50 років
 
Цьогоріч при Територіальному центрі надання соціальних послуг відкрито денне відділення (біля районного управління статистики), яке займається підтримкою здоров’я та соціально-побутовою адаптацією громадян похилого віку та повнолітніх інвалідів, в тому числі й організовує тематичні вечори, презентації, фітотерапевтичні заходи, масажні процедури та багато іншого. Там також можна пройти безкоштовні курси з користування комп’ютером та мережею інтернет.
 
Допомагати приватним підприємцям
 
Для тіснішої співпраці між місцевим самоврядуванням та підприємцями при міському голові створено Раду підприємців, до якої входять представники місцевого бізнесу, керівники підприємств, ФОП, тощо. Також для сприяння розвитку підприємництва у громаді міська рада встановлює на своїй території мінімальну ставку (3%) орендної плати за землю на перші 3-5 років діяльності.
 
Використати для дітей територію біля майданчику «Рошен»: зробити лабіринт, міні-
автодорогу (із знаками дорожнього руху, світлофором для вивчення правил дорожнього руху у формі гри)
 
Територія міського стадіону, в тому числі й біля майданчику «Рошен», справді потребує
облаштування. Наразі проект відпочинкової зони на стадії планування. Дякуємо за цікаву ідею та постараємося якнайкраще використати наявні ресурси для задоволення потреб нашої громади, її жителів.

Міста-побратими

Актуально

Партнери